Увійти Зареєструватися

Головна » 2010 » Червень » 19 » Лубенська поетеса провела творчий вечір
21:10
Лубенська поетеса провела творчий вечір
Нещодавно лубенська поетеса Юлія Манойленко провела у Полтаві творчий вечір. Босоніж, у домотканих вишиванках та у сплетених власноруч зелених вінках читали вірші своєї колеги журналіст та поетеса Олена Задорожна і голова обласної організації НСПУ Олена Гаран. 

Музичний супровід своєрідного театралізованого дійства взяв на себе викладач музичного училища імені Лисенка, бандурист Олег Курінний. Його імпровізації підкреслювали чуттєвість поезії Юлії Манойленко.

На думку Олени Гаран, зараз поезія вже виходить за рамки книги. Слухач чи читач часто може бути співучасником дійства. «І нам завжди хочеться, проводячи подібні презентації, щоб наші глядачі також були причетні до одного з прочитань текстів, одного з життів текстів і разом з нами проживали ці вірші, - говорить пані Олена, - В даному випадку, враховуючи природність, невимушеність цих поезій, українськість, патріотизм, нам хотілося обрати таку форму, яка б допомагала доторкнутися до наших витоків». Сама ж авторка говорить, що чуттєвість і щирість її поезій передалося їй із попередніх поколінь, із подиху природи, травинки, з їх відчуття. «Мої бабусі із покоління в покоління допомагали жінкам народжувати, вміли вгамувати тілесний і душевний біль, замовляти кров», - пояснює своє особливе бачення світу поетеса.

Вірші Юлії Манойленко кількома днями раніше вже зачарували столичну публіку. На запрошення голови НСПУ Володимира Яворівського, свою театралізовану постановку полтавські митці презентували у Києві. Тоді голова Спілки зізнався, що такого ще не бачив і був вражений силою слова поетеси. У Полтаві ж публіка, розчулена поезією, не стримувала навіть сліз.

На останок Юлія Манойленко подякувала усім, хто долучився до організації творчого вечора присутнім. Зокрема, Олені Гаран та депутату обласної ради, голові обласної організації партії «За Україну!», Олегу Пустовгару.

Новини Полтавщини

Переглядів: 394 | Додав: Lion | Теги: Культура | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar