Увійти Зареєструватися

Головна » 2009 » Листопад » 18 » На Лубенщині дільничні міліціонери та козацтво охороняють громадський порядок разом
12:20
На Лубенщині дільничні міліціонери та козацтво охороняють громадський порядок разом

Служба дільничних інспекторів міліції, що найбільше працює з населенням, займає особливе місце у вирішенні завдань, покладених державою та Міністерством внутрішніх справ, з докорінної зміни форм та методів діяльності із забезпечення правопорядку, захисту конституційних прав громадян, активізації боротьби зі злочинністю, підняття на якісно новий рівень партнерських взаємовідносин міліції і населення.

Для успішного виконання своїх обов’язків дільничному інспектору міліції неможливо обійтися без допомоги населення і громадськості, без налагодження тісної взаємодії з метою оперативного отримання інформації про стан правопорядку на дільниці, поведінку криміногенних осіб, їх наміри щодо вчинення правопорушень і злочинів.

З цією метою з ініціативи Міністерства внутрішніх справ 22 червня 2000 року було прийнято Закон України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону”.

Таким чином на територіях сільських рад в усіх областях нашої держави у забезпеченні законності та за для попередження правопорушень поряд з правоохоронними органами значну роль відіграють громадські формування, організації, асоціації. Члени створених громадських формувань добровільно, у вільний від роботи час, керуючись статутом громадського формування, надають допомогу дільничному інспектору міліції у виявленні злочинців та правопорушників, а також у охороні громадського порядку.

Одне з подібних громадських формувань діє на території Мацківської сільської ради Лубенського району, що на Полтавщині. Воно відрізняється від усіх інших тим, що носить патріотичний характер, адже до його складу входять справжні українські козаки, тому й назву воно носить "Курінь вільних козаків Українського низового козацтва”.

За весь час діяльності козацького формування козаками разом із працівниками міліції постійно проводяться рейди та відпрацювання по сільських радах району, з метою виявлення та припинення правопорушень, зокрема таких як незаконна торгівля тютюновими та алкогольними виробами, попередження та припинення насильства в сімї, та багато інших.

З метою набуття теоретичних знань та практичних навичок, удосконалення форм та методів взаємодії з міліцією в забезпеченні правопорядку працівниками міліції щотижнево проводяться заняття, до яких залучаються представники органів місцевого самоврядування. Під час занять розглядаються типові ситуації, вивчаються методичні рекомендації щодо порядку несення служби, обговорюються дії працівників міліції та членів громадського формування в нетипових, екстремальних ситуаціях, які виникають під час несення служби.

Таким чином, стан організації взаємодії працівників міського відділу міліції з громадським формуванням "Курінь вільних козаків Українського низового козацтва” заслуговує на увагу та запровадження його в практичну діяльність органів внутрішніх справ області.

mia.pl.ua

Переглядів: 487 | Додав: Lion | Теги: Громадський порядок, Лубенщина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar