Увійти Зареєструватися

Головна » 2011 » Квітень » 6 » Про майбутнє і сьогодення Лубенського ринку в інтерв'ю з новим директором
16:14
Про майбутнє і сьогодення Лубенського ринку в інтерв'ю з новим директором

Якщо за крилатим висловом: театр починається з вішалки, то ринок - з торгових рядів. І від того, який вони мають зовнішній вигляд, наскільки облаштована територія, зручні торгові точки, залежить, так би мовити, імідж ринку, бажання покупців його відвідувати. А зважаючи на те, що підприємство "Лубенський ринок Полтавської облспоживспілки" розташоване в центрі нашого міста, воно є його обличчям, візитною картою. Тож увага як з боку міської влади, жителів Лубен, так і гостей міста до ринку не згасає.

Нещодавно це підприємство очолив молодий перспективний керівник Євгеній Миколайович Ананко. Він уродженець нашого міста. Закінчив ЗОШ №3, потім ПТУ 13. А згодом Херсонський факультет Запорізького юридичного інституту. Працював на різних посадах. Згодом здобув другу вищу освіту - економічну, закінчивши Кременчуцький університет економіки, управління та інформаційних технологій. 14 лютого 2011 року Євгеній Миколайович постановою правління Полтавської облспоживспілки був призначений на посаду директора Лубенського ринку. Наш кореспондент зустрівся з керівником і задав йому кілька запитань.

- Євгенію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, що сьогодні представляє підприємство "Лубенський ринок Полтавської облспоживспілки"?

- Нині площа ринку становить З,4 гектара. На ній розташовані як приміщення, так і павільйони, пристосовані торгові місця для торгівлі з прилавків. Всього на ринку знаходиться 1863 торгових місця. З них під торгівлею сільськогосподарською продукцією - 511, торгівлею продовольчими товарами - 61, непродовольчими - 756, торгівлею м'ясопродуктами - 177, молоком - 60, господарчими товарами - 240. Земельна ділянка, виділена безпосередньо під торгівлю, складає 24941 квадратний метр. Все інше - це господарські будівлі, а також проходи, проїжджа частина, без яких теж не обійтися.

Як ви самі бачите - господарство чималеньке і перебуває воно, скажімо, не в дуже задовільному стані. Ринок має багато проблем і складнощів. Не до кінця вирішені питання з землею. До того ж міська рада змінила орендну плату за її користування. Нині ми закінчуємо переоформлення документів.

- Які ваші перші кроки на посаді директора?

 - Минуло трохи більше місяця, як я обійняв цю посаду. А тому намагаюся, перш за все, увійти у курс справи, зрозуміти настрій і бажання підприємців, які тут торгують. Як би там не було, а адміністрація ринку та підприємці повинні співпрацювати і діяти у тісному взаємозв'язку. Діалог з підприємцями є. З вирішення питань багатьох з них розпочинається кожен мій робочий день. Я не розчарованим новим місцем роботи. Тим більше, є сили і можливості покращити ситуацію на ринку. Намагаюся частіше бувати на території, спілкуватися з людьми, слухати і чути кожного, вникнути у проблеми, що існують. Їх поступово і планомірно будемо вирішувати.

Хочу розвіяти безпідставні чутки про те, що ринок буде переноситися, ліквідовуватися, земля продаватися, а замість нього планується побудова супермаркету; ресторану "Макдональдс" і таке інше. Всього цього не буде. Об'єктивних причин для того, щоб підприємці хвилювалися, немає. Ринок був і залишається. Все, що може відбутися - це певне покращення умов торгівлі, пов'язане з реконструкцією, яку вже розпочали мої попередники. Зараз любо-дорого подивитися на комфортні, сучасного вигляду павільйони квіткового ряду, які починаються від центрального входу. Повірте, це не чиясь забаганка, а виклик часу. Вимоги, які висуваються до ринків, змінюються, адже Україна йде в Європу.

 - Підприємство Лубенський ринок Полтавської облспоживспілки" теж має свої приміщення. Що буде робитися у них?

- Ну, перш за все, майже всі ці приміщення побудовані дуже давно. А отже, їм також потрібна серйозна реконструкція. Взяти хоча б м'ясний павільйон. Він морально давно застарів. Той стан, в якому перебуває зараз, не зовсім відповідає естетичним, і функціональним вимогам, які нині діють на ринках. На багатьох ринках Києва, Дніпропетровська, Кременчука, Полтави, де мені довелося побувати, торгових площ в такому стані уже немає. Скрізь відбулася модернізація згідно європейських норм та стандартів. Це як самі приміщення, так і торгове обладнання, дотримання основних норм і вимог, які ставляться санітарно-епідемічною службою, ветеринарною медициною. Що стосується торгових площ, які зайняті під промислову групу товарів, то й тут потрібні зміни. Встановлені власними силами підприємців контейнери, металеві конструкції, які стоять досі, нагадують веселі дев'яності. Таких ринків практично ніде не лишилося. Все це пережитки минулого. І дуже прикро, що досі в цьому напрямку на Лубенському ринку нічого не робилося. Єдине, що на одним з торгових рядів зроблено навіс, покладено плитку. Це вже покращило умови для покупців - немає калюж під ногами, та й опади не дошкуляють. Але умови роботи для самих продавців залишаються екстремальними. Взимку - це собачий холод, влітку нестерпна спека. Люди буквально втрачають здоров'я, сидячи у металевих "бляшанках" з товаром.

Потребує капітального ремонту, а то й знесення і побудови нового приміщення - камери схову. Сама будівля в дуже поганому стані. А тому це питання давно назріло. Теж стосується і приміщення колишнього молочного павільйону. Його однозначно потрібно зносити. Дерев'яні конструкції, встановлені на півметрову цегляну стіну, дерев'яні перекриття давно вже вичерпали свій ресурс і проіснують в кращому випадку ще кілька років. А далі що? Звісно ця площа і в подальшому буде використовуватися як торговельна.

Одним словом, попереду нас чекає велика реконструкція. Адже ринок повинен бути більш комфортним як для підприємців так і для покупців.

 - Що робиться адміністрацією ринку для того, щоб залучити для торгівлі на його території сільгосптоваровиробників?

- Я неодноразово зустрічався з главою райдержадміністрації Віктором Алексеєнком, головою районної ради Олексієм Дяченком, заступниками, обговорював це питання. Для торгівлі на ринку продукцією від сільгосптоваровиробників немає жодних перепон. Торгова площа є, і її достатньо. Залишилося вирішити організаційні моменти і будь-ласка - торгуйте. Ще не було випадку, щоб приїхав той чи інший фермер, просто людина, яка виростила свою продукцію і хоче її продати, і не знайшла собі місця для торгівлі. Є певна процедура, яку всі повинні проходити, мати певний перелік документів, підтвердження походження продукції. Адже ринок, надаючи площу для торгівлі, несе певну відповідальність за продукцією, яка реалізується на його території. Тому без контролю якості і т.д. неможливо. Це звісно, в більшій мірі стосується продовольчих товарів. Крім того, ми повинні поставити перепону на шляху звичайних спекулянтів, які намагаються отримати прибуток, не затрачаючи на це особливих зусиль.

Нині мене турбує стихійна торгівля поза межами ринку. Ми знаходимо діалог з міською владою, правоохоронними органами, щоб вирішити цю проблему. Адже така торгівля ведеться безконтрольно, прямо з землі. Про які гарантії якості того ж молока, молочних продуктів може йти мова, особливо, коли температура надворі з кожним весняним днем підвищується. А це продукти, які швидко псуються. Те ж стосується м'яса. Прикро, що не всі покупці це розуміють. Адже без попиту не було б і пропозиції. Отже, це все купуємо ми самі, а не хтось. І тим самим підтримуємо стихійну торгівлю поза межами ринку, з тротуару.

Мені це болить ще й тому, що більшу частину життя прожив у цьому місті, воно для мене рідне, і хочеться, щоб Лубни були квітучими, красивими - містом, куди залюбки приїздять скупитися, відпочити не лише мешканці району, а й жителі інших міст як Полтавської області, так і всієї України. А тому зразковий порядок на його вулицях, Ярмарковій площі, самому ринку - це справа честі для адміністрації, підприємців, усіх небайдужих людей. До розмови про найближчу перспективу роботи ринку долучилися головний бухгалтер Людмила Свіщова та заступник директора ринку Людмила Бойко.

 - Підприємство Лубенський ринок Полтавської облспоживспілки" не лише надає торгові площі для підприємців, сільгоспвиробників і т.д., а й веде власну торговельну діяльність, - повідомила Людмила Бойко.

- У нас у штаті 46 працівників. Адже ринок - це велике господарство, яким потрібно постійно займатися. Ми маємо 6 точок торгово-закупівельних підприємств. Одне з них торгує виключно м'ясопродуктами і п'ять - мають у переліку товарів майонези, масло, ковбасу, маргарини, різноманітні консерви, овочі, фрукти і т.д. Тобто, повний спектр продуктових товарів. Нині розпочали співпрацю з Глобинським м'ясокомбінатом. Продукція завжди свіжа, бо завозиться чотири рази на тиждень. Маємо широкий асортимент до 50 найменувань. Прийнятні ціни від поставника. Плануємо найближчим часом розпочати торгівлю курячими яйцями: уклали угоду з Диканською птахофабрикою.

- Колектив ринку дружній, працює злагоджено, нарікань від покупців немає, - ділиться головний бухгалтер підприємства Людмила Свіщова. - План минулого року по товарообігу ми виконали. Всі працюють відповідально. Кращі продавці Надія Шепітько, Тетяна Підпала. Вони постійно виконують план, завжди порадять покупцеві той чи інший товар, допоможуть визначитися, що краще придбати. Не слід забувати, що саме ринок багато в чому формує цінову політику на продукти харчування в місті. На нас орієнтуються і великі супермаркети, і приватні підприємці. Адже ринок - це величезна торгівельна мережа, яка працює в тому числі, а може і, в першу чергу, для соціально незахищених груп населення.

Крім того ми запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Можемо надати як торгові місця для сільгосптоваровиробників зі знижками за ринкові послуги, так і для тих, хто бажає торгувати промисловими товарами. До послуг приватних підприємців є малі архітектурні форми площею від 5 до 10 квадратних метрів. Тож ласкаво просимо на наш Лубенський ринок!

Не менш оптимістично налаштовані і приватні підприємці, які торгують тут. Нині у період великого посту особливим попитом користуються овочі та фрукти, гриби. А ось і реалізатор цієї корисної продукції Світлана Довгаль. Вона залюбки поділилася інформацією:

- Торгівля йде добре. Великим попитом в цей час мандарини, апельсини, лимони. Пропонуємо для покупців також огірки по 22 грн. за кілограм, гриби по 25 грн. за кілограм. До речі, вони подешевшали. Пропонуємо яблука різних сортів Вінниччини. Ціна на них різна: від 12 до 15 грн. за кілограм. У час весняного авітамінозу це те, що треба як для молодого організму, так і для людей у віці, або просто тих, хто хоче мати добрий вигляд, бути здоровим.
З'явилася у продажу також цибуля-тиканка. Є сорти як голландської, так і вітчизняної селекції. Особливим попитом користується стригунівська, солодкі сорти: червоний барон, білий лебідь - 45 грн. за кілограм.

Привертає увагу любителів квітів, закоханих чоловіків павільйон №6 "Марія" приватного підприємця Інни Годун.

 - Маємо в асортименті широкий вибір квіткової продукції на будь-який смак, - хвалиться жінка. - Дуже цінуємо постійних клієнтів. Для них застосовуємо систему знижок. Всі квіти привозимо з Києва. Є як імпортні, так і вітчизняного вирощування. Завжди готові допомогти у виборі квіткової продукції, упакуємо і так далі. Пам'ятайте: тут раді кожному клієнту.

Таким чином, Лубенський ринок - це місце, де приємно перебувати, адже під час невеликої екскурсії ми переконалися: кращого торгового підприємства в Лубнах ще треба пошукати. А для того, щоб слава ринку продовжувала зростати, працює весь колектив на чолі з директором Євгенієм Миколайовичем Анаком.

Олександр МІЩЕНКО

Вибрати прогулочну коляску для молодих матусь допоможе Інтернет – магазин Motik.com.ua
Переглядів: 1028 | Додав: Lion | Теги: товари для дітей, магазин Motik.com.ua, Лубенський ринок | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
avatar
1
Дуже цікаво, скільки років "нашому вельмишановному" директору, коли закінчив школу, а також як гарно написано:"Працював на різних посадах.", а на яких можна було б уточнити? чи достатньо досвіду Ви маєте, щоб обіймати таку посаду. А тепер по суті...
Про яку співпрацю з підприємцями Ви говорите?
Можливо Ви говорите про додаткові збори, які нещодавно невідома особа в товаристві з вашими контролерами почали вимагати у підприємців. Що рекет повертається?
Без Вашої згоди такі "заходи" були б неможливі.
А як же без нашої доблесної міліції, невідома вище згадувана особа лякає тим що, організатором є не хто інший як бувший правоохоронець.
avatar
2
Про бабусь з молоком згадав, а про мінял, страшенному бруді, сумнівних квитанціях про парковку поблизу ринку - жодного слова. Не треба нам лапшу на вуха вішати. Не всі мають освіту на рівні бабусь, що молоком торгують. А він як був так і залишиться із знаннями після профтехучилища. Цікаво, а скільки класів і з якими оцінками він закінчив СШ №3
avatar