Увійти Зареєструватися

Головна » 2011 » Травень » 1 » Сезон полювання на браконьєрів нещодавно розпочався, а вже виявлено купу порушень
14:12
Сезон полювання на браконьєрів нещодавно розпочався, а вже виявлено купу порушень

Працівники рибоохорони Сулинського ландшафтного заказника за перший місяць нересту вилучили 3,5 тонни риби та майже 300 сіток. Весняно-літня заборона на вилов риби розпочалася 1 квітня і триватиме до 10 червня.

Сулинський ландшафтний заказник заснований 1996 року. За площею він найбільший на Полтавщині – понад 30 тисяч гектарів, об’єднує Сулинську затоку та Кременчуцьке водосховище. На території заказника водиться 249 видів тварин. Серед них 18 занесені до Червоної книги України, 6 видів - до Європейської. Різноманітний тут і світ риби.

У водоймах Сулинського заказника найбільше на Кременчуцькому водосховищі нерестовище і місце нагулу карасів, товстолобиків, коропів, щук, сазанів, лящів, синців та судаків. Саме тому вони і найбільше приваблюють браконьєрів. Захисники водної фауни кажуть, що риби з кожним роком стає все менше, а от порушників закону навпаки - більше.

За перший місяць нересту працівники рибоохорони виявили понад 246 порушень правил рибальства. Збитки становили майже 45 тисяч гривень.

Цього року у заказнику поменшало риби і без «допомоги» браконьєрів. Кілька місяців тому у Кременчуцькому водосховищі різко спустили воду. У результаті частина риби загинула.

Щодня на воді чергують 16 працівників Сулинської держрибінспекції. В усіх інспекторів є зброя. Проте використовують її дуже рідко, бо браконьєрів лякає уже сам її вигляд.

Більшість браконьєрів, говорять в рибоохороні, люди місцеві. На порушення закону їх штовхає безробіття.

Незайнятість сільського населення працездатного віку - величезна нині проблема. І Семенівський район не виняток. Проте, на думку першого заступника голови РДА Сергія Полупана, на незаконний вилов риби багатьох штовхає не лише безробіття.

Працівники рибінспекції працюють спільно із місцевою міліцією, допомагають і громадські активісти - члени Всеукраїнського об’єднання вільних козаків при екологічній безпеці України.
Переглядів: 661 | Додав: Lion | Теги: Сулинський заказник | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar