Увійти Зареєструватися

Головна » 2010 » Липень » 19 » У Лубенському районі ухвалили стратегію щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом
14:04
У Лубенському районі ухвалили стратегію щодо боротьби з ВІЛ/СНІДом

Засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Лубенському районі, яке відбулося 16 липня 2010 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Василя Васильовича Куксаня, продемонструвало наміри нового керівництва відповідально та оперативно вирішувати нагальні проблеми, що виникають в роботі державних і громадських організацій під час реалізації програм боротьби з епідемією. Ця подія свідчить про зростаючу стурбованість проблемами ВІЛ/СНІДу, яку неодноразово виражала ПОМГО «Твій Світ», що і стала ініціатором засідання за участі усіх представників державних відомств, залучених до Координаційної ради.

Не дивлячись на позитивні зрушення в сфері протидії ВІЛ/СНІД в районі, ситуація залишається загрозливою. Підсумовуючи доповідь головного лікаря – інфікціоніста Лубенської КЦМЛ Крутько Валентини Михайлівни, Олександр Чепур, (ПОМГО «Твій Світ») зазначив, що чергова хвиля посилення епідемії ще по переду. Також він висловив свою стурбованість з приводу відсутності належної підтримки та фінансування з боку держави щодо реалізації програм профілактики ВІЛ/СНІД, послабленням інформування про проблему ВІЛ/СНІД та методи боротьби й роботу відповідних служб через місцеві ЗМІ.

Координаційна рада ухвалила низку стратегічних рішень. У тому числі щодо активізації інформаційно – просвітницьких, профілактичних акцій та соціальних кампаній, спрямованих на формування безпечного способу життя, особливо у молоді. Було розглянуто питання у разі підготовки проектної заявки від Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» щодо забезпечення фінансування заходів по запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу в Лубенському районі.

Крім того, на засіданні Ради Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ», відділ освіти Лубенської РДА, районний центр соціальних служб для дітей, сім’ї, дітей та молоді представили свої звіти про виконання проектів та державних програм.

Координаційна рада схвально сприйняла пропозиції громадських організацій, у тому числі, й ПОМГО «Твій Світ», покликані розв’язати нагальні питання у сфері профілактики ВІЛ-інфекції та лікування людей, що живуть з ВІЛ. Зокрема, підтримано клопотання ПОМГО «Твій Світ», спрямоване сприяти розвитку ресурсного центру інформаційної підтримки молоді, що був відкритий в рамках проекту «Будуємо майбутнє разом» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в травні цього року на базі Лубенської районної бібліотеки. Також ПОМГО «Твій Світ» запропонувала, Координаційній раді утворити робочу групу з числа членів ради з залученням представників місцевих засобів масової інформації в т.ч. редакторів (за згодою) міського радіомовлення радіо «Лубни», громадсько – політичний газеті «Лубенщина», та ін. спільно з організаціями що працюють в просторі епідемії ВІЛ/СНІДу з метою посилення інформаційно – просвітницької діяльності.

Громадська організація «Твій Світ» схвалює і підтримує рішучість Координаційної ради, наголошуючи на необхідності й надалі поглиблювати співпрацю між державою та громадськими організаціями для ефективної боротьби з епідемією на районному рівні.
Переглядів: 395 | Додав: Lion | Теги: Лубни, Твій Світ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar